plakat_hry_hlavolamy1

Návštěvníci se seznámí s novinkami na trhu deskových a společenských her různých výrobců. Budou si s nimi moci zahrát a téměř všechny hry bude možné na výstavě také zakoupit. Organizátoři do akce zapojili také místní nadšence do deskových her, takže se dětem bude věnovat např. Šachový klub Zlín. Ten se bude snažit dětem přiblížit hru v šachy a představí i méně známé deskové hry. Zajímavá bude jistě soukromá sbírka hlavolamů pana Jaroslava Flejberka, který patří mezi nejvýznamnější sběratele v ČR. Jeho sbírka čítá více než 7000 kusů. Ve Zlíně se představí část této sbírky.

Organizátoři chystají ukázku úplně nových deskových a společenských her. U dětí velmi oblíbená stavebnice Geomag naučí děti vytvářet různé geometrické tvary. Společnost Mindok opět přiveze sortiment tzv. smart her, které děti učí pozornosti, procvičování paměti a logického uvažování.

V rozsáhlých prostorách přízemí OC Kvítková si budou moci návštěvníci užít hraní s obří šachovnici, venkovním modelu „Člověče nezlob se“ a jiné zvětšeniny deskových her od společnosti STOA.

Firma Piatnik, která letos oslaví už 192 let nepřerušené existence a výroby her, přiveze nejnovější společenské hry ze své dílny. Brněnské Rexhry představí společenské a strategické stolní hry. Spíše pro menšího návštěvníka se specializuje společnost Efko, která chystá pexesa, kvarteta a první deskové hry pro děti.

Chystáme také hrátky s Tangramy, které patří mezi tradiční čínské logické hry a nebudou chybět ani různé varianty Ježků v kleci, optické klamy“ uvedla Věra Stojarová, ředitelka společnosti Aktivně životem o.p.s.

Organizátoři myslí i na nejmenší děti, pro které bude na výstavě připraven koutek s logickými hrami a hračkami.

Děti budou mít na výstavě také možnost rozvíjet své dovednosti a znalosti s českou společností Zábavné učení. Tato firma připravuje pro děti kreativní stíratelné sešity, didaktické pomůcky, hry zaměřené na rozvoj konkrétní dovedností, kouzelné tabulky a další učební pomůcky, které pomáhají rodičům i dětem nalézt cestu k přirozenému a zábavnému učení.

Hlavními mediálními partnery akce je Rádio Zlín a Zlínský deník a Zlínský nočník.